Держекоінспекція звертається до громади із закликом проявляти екологічну свідомість – не купувати, не продавати і просто не зривати першоцвіти!

ДЕІ   Лютий 20, 2018   Коментарі Вимкнено до Держекоінспекція звертається до громади із закликом проявляти екологічну свідомість – не купувати, не продавати і просто не зривати першоцвіти!

Відповідно до вимог законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ» та «Про Червону книгу України», з метою припинення збору, перевезення і торгівлі першоцвітами та з метою захисту, відтворення видів рослин, занесених до Червоної книги, посилення держаного нагляду (контролю) щодо ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, щороку навесні Держекоінспекція проводить  операцію «Першоцвіт».

Пам’ятайте, більшість першоцвітів знаходиться під загрозою зникнення! Масовий збір на продаж рідкісних рослин призводить до послаблення, а інколи й до повного пригнічення насіннєвого поновлення. Це в свою чергу веде до генетичного виродження. Дуже часто першоцвіти знищують з підземними частинами, що може призвести до абсолютного знищення популяцій. Таким чином популяції поступово деґрадують і зникають, що викликає незворотні зміни у рівновазі природних екосистем. Не зривайте перші весняні квіти: вони привабливіші в природному середовищі, задумайтеся над тим, що ми залишимо після себе!

Нагадуємо, що окрім загрози зникнення  першоцвітів, за порушення вимог природоохоронного законодавства у сфері охорони ранньоквітучих об’єктів рослинного світу передбачена відповідальність за ст. 88-1 ч. 1, ч. 2 та ст. 90 КупАП. Будьте екологічно свідомими громадянами!