Нерест

НерестЩорічно з метою посилення державного контролю за станом охорони, використання і  відтворення водних живих ресурсів у весняно-літній період проводиться широкомасштабна оперативно – профілактична операція «Нерест», під час якої забороняється вилов риби та інших водних живих ресурсів, в т.ч. раків.

Державна екологічна інспекція у Полтавській області спільно з органами Національної поліції України та Полтаварибоохороною у цей період проводить оперативні заходи по боротьби з браконьєрством. Встановлює постійний контроль за використанням водних живих ресурсів, у тому числі, за проведенням науково-промислових ловів та недопущенням будь-яких будівельних робіт на водоймах та у прибережних захисних смугах.
Нагадуємо, що за здійснення браконьєрського вилову риби сітними, колючими знаряддями лову, електрострумом, вибухівкою тощо забороненими знаряддями передбачена адміністративна (розмір штрафу становить для громадян 340 – 680 гривень, для посадових осіб 510 – 850 гривень) та кримінальна відповідальність (розмір штрафу 3400 – 6800 гривень, або позбавлення волі строком до 3 років), з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів. Крім того, за кожну незаконно виловлену рибину незалежно від її розміру нараховується розмір завданої шкоди (для прикладу:сом – 425 гривень, щука – 340 гривень, судак – 510 гривень, лящ – 170 гривень тощо).

Результати проведення операції «Нерест 2017»

За результатами проведення оперативно – профілактичної операції «Нерест 2017», Державною екологічною інспекцією у Полтавській області проведено 8 перевірок, складено 4 протоколи, які направлено на розгляд до суду та нараховано збитки на загальну суму 11909 грн., стягнуто – 7073 грн. Вилучено рибу Диканським відділом поліції ГУНП в Полтавській області національної поліції України та працівниками РЛП «Диканський» в загальній кількості  36 шт. (30 кг), знаряддя лову (сітки) в кількості 8 шт. та 2 гумові човни. Передано 2 матеріали до правоохоронних органів для порушення кримінальної справи.