Новорічна ялинка

ЯлинкаДержавною екологічною інспекцією у Полтавській області щороку у передноворічний період  в рамках природоохоронної акції “Новорічна ялинка” здійснюються рейдові перевірки місць заготівлі та реалізації  хвойних насаджень  по виявленню фактів незаконного перевезення новорічних ялинок,  контроль за дотриманням правил торгівлі, законності продажу і придбання новорічних ялинок в населених пунктах області. З метою вжиття заходів щодо охорони, збереження та невиснажливого використання хвойних насаджень рейдові групи створюються із залученням представників органів національної поліції, громадських організацій та засобів масової інформації.

Перевірки, в першу чергу, здійснюються на селекційних плантаціях та ділянках з особливо цінними хвойними породами, а також на лісових масивах, що примикають до населених пунктів, автодоріг, залізниць та особливо на територіях природно-заповідного фонду.

Користувачі лісових ресурсів держави повинні маркувати хвойні культури пластиковими бирками зі штрих-кодом, особи, які здійснюють перевезення та продаж ялинок, повинні мати відповідний пакет документів та дозвіл на торгівлю. Відсутність бирки на ялинці, виставленій на продаж, засвідчує, що її походження є сумнівним і потребує перевірки.

За порушення вимог чинного законодавства передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Так, незаконна порубка хвойних порід тягне за собою накладання штрафу на громадян у розмірі від 85 до 170 грн. і на посадових осіб від 119 до 204 грн, незаконний збут – від 51 до 255 грн. грн. з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої. Крім того, згідно такс, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 2008 року № 665, за кожне зрубане дерево нараховуються завдані державі збитки, що залежать від діаметру пня, і мінімально становлять 197 грн. Незаконна вирубка хвойних культур,  здійснена у лісах та інших захисних насадженнях, яка спричинила істотний збиток, а також їх вирубка в заповідниках або на територіях природно-заповідного фонду, містить склад кримінального правопорушення, передбаченого статтею 246 Кримінального кодексу України. Санкція даної статті передбачає покарання у вигляді накладення штрафу у розмірі від 850 до 1700 грн. або арешт строком до 6 місяців, або обмеження волі строком до 3 років, або позбавлення волі на той же термін із конфіскацією незаконно здобутого.

«Новорічна ялинка 2017»

          За результатами акції «Новорічна ялинка 2017», станом на 10 січня 2017 року, в цілому по Полтавській області з метою дотримання вимог природоохоронного законодавства в період підготовки до Нового 2017 року проведено 21 перевірку місць заготівлі та реалізації  хвойних насаджень. Перевірки здійснювалися у Полтавському, Новосанжарському, Пирятинському, Решетилівському, Кременчуцькому, Котелевському, Карлівському, Чутівському та Миргородському районах. За порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу складено 2 протоколи про адміністративні правопорушення, які передані на розгляд до суду. Державними інспекторами з ОНПС розраховані збитки завдані державі та пред’явлено  претензію на загальну суму 0,580 тис. грн..

«Новорічна ялинка 2018»

За результатами акції «Новорічна ялинка 2018», станом на 16 січня 2018 року, в цілому по Полтавській області з метою дотримання вимог природоохоронного законодавства в період підготовки до Нового 2018 року проведено 11 перевірок місць заготівлі та реалізації  хвойних насаджень. Перевірки здійснювалися у Полтавському, Новосанжарському, Пирятинському, Решетилівському, Чутівському, Лубенському, Великобагачанському, Шишацькому, Машівському, Диканському та Чорнухинському районах. За порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу складено 11 протоколів про адміністративні правопорушення, які передані на розгляд до суду (зокрема за ст. 88-1 ч. 1., санкція якої передбачає накладення штрафу від 510 грн до 1700 грн. та рішення щодо якої виноситься судом). Також, відкрито 1 кримінальне провадження за  фактом виявлення підробки документів, що посвідчують законність придбання  та збуту об’єктів рослинного світу, відповідальність за яке відповідно до ККУ карається  штрафом або арештом, або обмеженням волі.