Первоцвіт

ПервоцвітКожну весну Державна екологічна інспекція України проводить екологічну  акцію «Первоцвіт» та  звертається до громади із закликом проявляти екологічну свідомість – не купувати, не продавати і просто не зривати весняних квітів. Ця тимчасова спокуса не повинна перемагати розсудливість, адже первоцвіти занесені до Червоної книги України і знаходяться під загрозою винищення.

Держекоінспекція у Полтавській області з наближенням весняно-літнього періоду посилює заходи щодо ранньоквітучих рослин. З метою запобігання незаконного придбання первоцвітів Держекоінспекція спільно з ГУ НП України в Полтавській області, Полтавським обласним управління лісового та мисливського господарства проводять оперативну роботу  в місцях збору, транспортування та збуту рослин, шляхах перевезення та в пунктах пропуску через державний кордон.

Додатково зазначимо, що до Червоної книги України занесені зокрема такі ранньоквітучі рослини – підсніжник білосніжний, підсніжник складчастий, підсніжник Ельвеза, горицвіт весняний, рябчик малий, шафран сітчастий, тюльпан дібровий; до переліку видів рослин, які не занесені до Червоної книги України, але є рідкісними або такими, що перебувають під загрозою зникнення на території Полтавської області відносяться – проліска сибірська, проліска дволиста, конвалія звичайна, первоцвіт весняний, сон широколистий. До причин зміни чисельності вищесказаних рослин відносять: масове зривання на букети, переважно для продажу, викопування цибулин, рекреаційне навантаження.

Нагадуємо, за порушення вимог природоохоронного законодавства передбачена відповідальність за ст. 88-1 ч. 1, ч. 2 та ст. 90 КупАП.

«Первоцвіт – 2017»

Завершена природоохоронна акція «Первоцвіт – 2017», протягом якої Держекоінспекцією проведено 11 перевірок можливих  місць реалізації та збуту ранньоквітучих рослин, в т.ч. що занесені до Червоної книги, складено 2 протоколи про адміністративне порушення, які направлено на розгляд до суду.