Сезон тиші

Тиша у лісахВідповідно до вимог Закону України від 09.04.2015 №332 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони тваринного світу», у період масового розмноження диких тварин, з 1 квітня до 15 червня, забороняється проведення робіт та заходів у природному середовищі, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах).  Забезпечувати охорону середовища існування, умов розмноження і шляхів міграції тварин зобов’язані підприємства, установи, організації і громадяни при здійсненні будь-якої діяльності, що впливає або може вплинути на стан тваринного світу.

Державна екологічна інспекція у Полтавській області спільно з органами Національної поліції України та територіальними органами Державного агентства лісових ресурсів України створює оперативні групи із залученням громадськості та представників засобів масової інформації та встановлює контроль за недопущенням підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах) у лісах.

Статтею 87 КУпАП за порушення вимог щодо охорони середовища перебування і шляхів  міграції, переселення, акліматизації та схрещування диких тварин передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від трьох до п’яти
неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від п’яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Так, у 2016 році, Держекоінспекцією під час проведення перевірок виявлено 11 фактів порушення  вимог  природоохоронного законодавства, відповідальність за які передбачена ст. 87 КУпАП. До адміністративної відповідальності притягнуто 11 посадових осіб на загальну суму штрафів – 1 тис. 309 грн., які сплачені в повному обсязі.

За результатами заходів державного нагляду у період розмноження диких тварин у 2017 році проведено 4 перевірки, складено 4 протоколи та винесено 4 постанови про адміністративне правопорушення на загальну суму 408 грн., які добровільно сплачені порушниками.