За самовільне водокористування підприємству доведеться сплатити понад мільйон гривень

ДЕІ   Жовтень 4, 2017   Коментарі Вимкнено до За самовільне водокористування підприємству доведеться сплатити понад мільйон гривень

Державною екологічною інспекцією у Полтавській області згідно представленої інформації в ході планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства КП «Чутівське»,  виявлено забір підземної води з свердловин за відсутності спеціального дозволу на користування надрами (підземні води) та дозволу на спеціальне водокористування. В результаті чого було допущено самовільне використання водних ресурсів (видобування підземних вод), що є порушенням ст.ст.19,21,23 Кодексу України «Про надра».

Згідно  довідки наданої КП «Чутівське», підприємством забрано – 30891 м3 підземної води за відсутності дозволу на спеціальне водокористування, що є порушенням ст.ст. 44,49 Водного Кодексу України.  На момент проведення перевірки документи, що посвідчують право власності або право користування земельними ділянками  під водними свердловинами, що використовуються  КП «Чутівське» – відсутні.

Керуючись зазначеним та методикою № 389 від  20.07.2009 р.,  розраховано збиток заподіяний державі, обумовлений самовільним використанням водних ресурсів при відсутності дозвільних документів та пред’явлено претензію на суму 1 267 179,32 грн..

Додатково інформуємо, що при розрахунку розміру відшкодування збитку за самовільне використання водних ресурсів при відсутності дозвільних документів, враховуються такі складові, як об’єм використаної води, ставка рентної плати за спеціальне використання підземних вод (на дату виявлення порушення) та коефіцієнт до ставок рентної плати, що застосовують житлово-комунальні підприємства (відповідно до ст. 255.7 Податкового Кодексу України).

В порядку ч. 1 ст. 214 Кримінально-процесуального Кодексу України матеріали перевірки направлено до Прокуратури Полтавської області.