Операція «Нерест-2018»

ДЕІ   Травень 8, 2018   Коментарі Вимкнено до Операція «Нерест-2018»

Державна екологічна інспекція у Полтавській області (далі – Держекоінспекція) з метою посилення заходів державного нагляду (контролю) за охороною, використанням, відтворенням водних біоресурсів під час заборони на вилов риби у весняно-літній нерестовий період 2018 року  спільно з Управлінням Державного агентства рибного господарства у Полтавській області, ГУНП в Полтавській області та із залученням громадських інспекторів з охорони довкілля здійснює  заходи по боротьбі з браконьєрством. Зокрема, спільно з Карлівським відділом поліції ГУНП в Полтавській області проведено заходи щодо охорони водних біоресурсів на території Карлівського, Машівського, Чутівського та Зіньківського районів. В ході яких за порушення правил рибальства до адміністративної відповідальності притягнуто 9 осіб, за ч.3 ст. 85 КУпАП.

Також, Держекоінспекцією проводилися перевірки по виявленню фактів незаконного вилову водних живих ресурсів на території Полтавського та Новосанжарського районів. В с. Кунцеве Новосанжарського району виявлено незаконний вилов риби забороненим знаряддям лову «павук».  По даному факту  складено протокол за ч.4 ст. 85 КУпАП, розмір заподіяної шкоди становить 629 грн..

В ході проведення двомісячника охорони водних біоресурсів Держекоінспекцією активно залучаються громадські інспектори з охорони довкілля до спільних обстежень в місцях нересту риби. Так громадським інспектором з охорони довкілля та співробітниками сектору реагування патрульної поліції Миргородського відділу поліції на водоймі біля с. Шахворостівка Миргородського району виявлено незаконний вилов риби забороненим знаряддям лову – рибальською сіткою, близько 30 кілограм риби. По даному факту складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.4 ст. 85 КУпАП, матеріали передані до Миргородського районного суду.

На даний час, в ході здійснення заходів по боротьбі з незаконним виловом водних живих ресурсів у весняно-літній нерестовий період 2018 року, складено тринадцять  протоколів про адміністративне правопорушення, чотири матеріали направлено до суду для розгляду та прийняття відповідного рішення щодо винесення постанови про накладення адміністративного стягнення.

Держекоінспекція нагадує, що двомісячник охорони водних біоресурсів триває та  закликає громадян бути відповідальними, дотримуватись правил  любительського і спортивного рибальства!