ПОГО “МРТ “КРЕЧЕТ” позбавлено права користування мисливськими угіддями

ДЕІ   Червень 22, 2018   Коментарі Вимкнено до ПОГО “МРТ “КРЕЧЕТ” позбавлено права користування мисливськими угіддями

Державною екологічною інспекцією у Полтавській області (далі – Держекоінспекція), за результатами розгляду колективного звернення громадян, проведено позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства ПОГО “МРТ “КРЕЧЕТ”. За результатами якої виявлено відсутність погоджень з власниками або користувачами земельних ділянок; проведення полювання на території природно-заповідного фонду та зменшення поголів’я мисливських тварин таких, як  оленя благородного, лані, козулі, муфлона, кабана та інших. Проаналізувавши звіти про ведення мисливського господарства, Держекоінспекцією встановлено, що загальна кількість копитних станом на 2016 рік порівняно з 2010 роком зменшилась на 148 голів, загальна кількість хутряних звірів зменшилась на 1414 голів, загальна кількість пернатих зменшилась на 10231 голову.  ПОГО “МРТ “КРЕЧЕТ” самостійно не припинив використання мисливських тварин через погіршення їх стану та умов існування, зниження відтворювальної здатності та виникнення загрози знищення тварин. У зв’язку з виявленими порушеннями 08.11.2017 Держекоінспекція звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом про розірвання договору користування мисливськими угіддями. По при різні намагання, зі сторони ПОГО “МРТ “КРЕЧЕТ”, затягнути судовий розгляд справи та вести суд в оману 30.01.2018 Полтавський окружний адміністративний суд прийняв рішення про задоволення позовних вимог у повному обсязі та ухвалив розірвати договір про умови ведення мисливського господарства укладеного між ПОГО “МРТ “КРЕЧЕТ” та Полтавським обласним   управлінням лісового та мисливського господарства, припинивши право користування мисливськими угіддями загальною площею 51940 га.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції ПОГО “МРТ “КРЕЧЕТ” звернувся до Харківського апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою.

На сьогоднішній день вирішення питання щодо розірвання договору користування мисливськими угіддями дійшло до логічного завершення. Так,  Харківським апеляційним адміністративним судом 05.06.2018 прийнято рішення про відмову у задоволені апеляційної скарги ПОГО “МРТ “КРЕЧЕТ” та залишення рішення суду першої інстанції без змін. Таким чином поставивши остаточну точку в судовому розгляді справи, який тривав сім місяців.