Позов Держекоінспекції про відшкодування збитків задоволено у повному обсязі

ДЕІ   Жовтень 11, 2017   Коментарі Вимкнено до Позов Держекоінспекції про відшкодування збитків задоволено у повному обсязі

Державною екологічною інспекцією у Полтавській області (далі – Держекоінспекція)  під час проведення позапланової перевірки Диканської селищної ради виявлено розміщення на відкритому ґрунті (площа 4,2440 га) комунальних (міських) змішаних відходів, що зафіксовано актом обстеження засміченої земельної ділянки. Документи, які свідчать про  право користування земельною ділянкою, у тому числі проект землеустрою та рішення про надання дозволу на його розробку, рішення про виділення земельної ділянки для розміщення звалища твердих побутових відходів  у Диканської селищної ради відсутні, що є самовільним її зайняттям відходами і є порушенням ст. ст. 125, 126 Земельного Кодексу України.

Керуючись Методикою визначення розміру шкоди, заподіяної державі внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 25 липня 2007р. № 963, Держекоінспекцією було розраховано розмір шкоди завданий державі. З метою стягнення збитків в сумі 6805,85 грн.  Держекоінспекція звернулася з позовом до Господарського суду Полтавської області.

За результатами розгляду позову, Господарський суд Полтавської області прийняв рішення про задоволення позовних вимог в повній мірі. Також, ухвалою Харківського апеляційного господарського суду  рішення першої інстанції залишено без змін.