Підприємством, яке відноситься до переліку Топ-100 найбільших забруднювачів довкілля по викидах в атмосферне повітря, завдано державі матеріальні збитки на суму майже 4 мільйони гривень

ДЕІ   Лютий 8, 2018   Коментарі Вимкнено до Підприємством, яке відноситься до переліку Топ-100 найбільших забруднювачів довкілля по викидах в атмосферне повітря, завдано державі матеріальні збитки на суму майже 4 мільйони гривень

Державною екологічною інспекцією у Полтавській області (далі – Держекоінспекція) проведено планову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства ПАТ «ТФПНК «Укртатнафта». За результатами перевірки та інформації наданої в ході виконання припису, встановлено, що ПАТ «ТФПНК «Укртатнафта» здійснювало:

  • забір підземних вод, за відсутності дозволу на спеціальне водокористування, що є порушенням ст. ст. 44, 49 Водного Кодексу України.
  • забір підземних вод з водозабору за відсутності спеціального дозволу на користування надрами (підземні води), що є порушенням ст. ст. 19, 21, 23 Кодексу України «Про надра».

Враховуючи вищевикладене, відповідно до Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів, Держекоінспекцією розраховано збитки завдані державі на суму 3 967 868,18 грн. та  пред’явлено відповідні претензії ПАТ «ТФПНК «Укртатнафта».

Матеріали для прийняття рішення в порядку ч. 1 ст. 214  Кримінально-процесуального Кодексу України направлено до прокуратури Полтавської області для порушення кримінальних проваджень відносно посадових осіб ПАТ «ТФПНК «Укртатнафта».

Нагадаємо, що оцінка ступеню ризики від провадження господарської діяльності суб’єктів господарювання передбачає, у тому числі, оцінку ступеня небезпеки, масштабу, виду та сфери діяльності, наявність порушень у попередній діяльності суб’єктів господарювання.