Сьогодні Міжнародний день зменшення небезпеки стихійних лих

ДЕІ   Жовтень 11, 2017   Коментарі Вимкнено до Сьогодні Міжнародний день зменшення небезпеки стихійних лих

Міжнародний день зменшення небезпеки стихійних лих вперше відзначався згідно з резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 1989 р.. У 1999 році Генеральна Асамблея вирішила продовжувати щорічно відзначати цю дату у другу середу жовтня в якості одного з інструментів, що сприятимуть формуванню глобальної культури зменшення небезпеки стихійних лих.

Державна екологічна інспекція у Полтавській області в черговий раз наголошує на важливості запобігання стихійним лихам, вкотре звертається до жителів області: будь-яке ваше недбальство чи легковажність може стати поштовхом до розвитку надзвичайної ситуації в екосистемах.

В цей день особливу увагу хочеться звернути на виникнення торф’яних пожеж. Торф горить повільно на всю глибину його залягання. Такі пожежі часто охоплюють великі площі і важко піддаються гасінню, коли горить шар торфу значної товщини. Торф може горіти в усіх напрямках, незалежно від напрямку і сили вітру, а під ґрунтом він горить навіть під час помірного дощу і снігопаду. Торф’яні пожежі рухаються повільно, по декілька метрів на добу, і відзначаються тим, що їх майже неможливо загасити. Вони небезпечні раптовими проривами вогню з під землі і тим, що їх краї не завжди помітно.  На території Полтавської області, лише за минулий тиждень виникло 4 пожежі поверхневих покладів торфу  на загальній площі 75 га. Зокрема, 02.10.2017 р. до Державної екологічної інспекції у Полтавській області надійшла інформація від Управління з питань цивільного захисту Полтавської обласної державної адміністрації про те, що  29.09.2017 р.  о 20.00 в с. Строкачі Семенівського району Полтавської області  Худоліївської сільської ради на відкритій території через загоряння  очерету виникло  горіння поверхневих покладів торфу на площі 70 га.

За наявною інформацією, дана земельна ділянка перебуває на балансі Худоліївської, Наріжанської та Пузирівської сільських рад. Відповідно до інформації відділу у Семенівському районі Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області дана земельна ділянка згідно наявного у відділі картографічного матеріалу відноситься до земель водного фонду, а саме – болота та озера орієнтовною площею 460 га, наявні вкраплення підтоплених сіножатей орієнтовною площею 167 га та пасовищ орієнтовної площею 77 га, на карті до проекту роздержавлення і приватизації КСП «Худоліївське» відповідним кольором визначені як землі природоохоронного призначення, згідно форми 6-зем станом на 01.01.2016 дана земельна ділянка не перебуває у власності та користуванні.

Гасіння пожежі здійснює зведений загін Головного управління ДСНС України у Полтавській області у складі 60 чоловік особового складу та 28 одиниць техніки, а також 3 чоловіки та 2 одиниці техніки від місцевих підприємців. Гасіння проводиться шляхом перекопування палаючого торфу і заливання його великою кількістю води. За допомогою тракторів проведено обвалування ґрунту для недопущення розповсюдження пожежі та створено меліоративні полоси навколо небезпечних ділянок. Бульдозерами здійснено роботи по обвалуванню та рекультивації торф’яних осередків. Таким чином, загроза для межуючих населених пунктів усунута.

Станом на 20.00 10 жовтня залишилось ліквідувати горіння на площі 28,5 га.

Державна екологічна інспекція у Полтавській області закликає всіх дотримуватися правил пожежної безпеки поблизу лісових масивів і на відкритих територіях. Пожежі на торфовищах, як правило, викликають значний суспільний резонанс, а їх гасіння має довготривалий характер та потребує значних матеріальних та людських ресурсів. Пам’ятайте про адміністративну відповідальність за самовільне випалювання сухої рослинності. Будьте відповідальними, не провокуйте виникнення пожеж в екосистемах!