У відповідності зі ст. 32 Закону України «Про відходи» з 1 січня 2018 року захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів забороняється

ДЕІ   Жовтень 3, 2017   Коментарі Вимкнено до У відповідності зі ст. 32 Закону України «Про відходи» з 1 січня 2018 року захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів забороняється

Важливість запровадження системи роздільного збору твердих побутових відходів є актуальною на території всієї України. Адже часто зі складу не вилучаються відходи, які мають ресурсну цінність та  їх небезпечні складові, що збільшує навантаження на сміттєзвалища та знижує рівень екологічної безпеки цих об’єктів. Проблемним питанням у сфері поводження з відходами на території Полтавської області є місця видалення відходів, навантаження на які з кожними роком збільшуються. Це трапляється через низку факторів. Наприклад, через відсутність на території області сміттєпереробних та сортувальних комплексів, не достатню роботу по запровадженню роздільного збору твердих побутових відходів. Часто на сміттєзвалищах не забезпечується дієвий контроль за їх експлуатацією, відсутні  документи, що посвідчують право користування земельними ділянками під ними; проектно-кошторисна документація з розділом оцінка впливу на навколишнє природне середовище та відповідно реалізація проектних рішень; паспорти місць видалення відходів, не ведеться моніторинг за їх впливом на навколишнє природне середовище та не утримуються у відповідності з правилами експлуатації.

Держекоінспекція протягом 2016 та січня – серпня 2017 року провела 307 перевірок у сфері поводження з відходами. За результатами перевірок до адміністративної відповідальності притягнуто 343 особи на загальну суму 46,495 тис. грн., з них сплачено 43,911 тис. грн.

Розраховано 35 збитків зумовлених засміченням земельних ресурсів відходами на загальну суму 426,985 тис. грн. та пред’явлено по ним претензії, з них сплачені 33 збитки на загальну суму  283,344 тис. грн. Розраховано 21 збиток зумовлений забрудненням земельних ресурсів, як наслідок порушення правил поводження з відходами, на загальну суму 6 млн.258тис. 545. грн., з них сплачені  на загальну суму  79тис.374  грн.. Передано 4 матеріали з ознаками кримінального правопорушення до Прокуратури Полтавської області, у тому числі, 1 матеріал за ініціативою прокуратури. По всім переданим матеріалам порушено кримінальні провадження. Передано 1 позов до Полтавського окружного адміністративного суду.

Слід наголосити, що у відповідності зі ст. 32 Закону України «Про відходи», з 1 січня 2018 року захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів забороняється. Тож, якщо до цього часу ситуація у сфері поводження з відходами на території області не зміниться, у Держекоінспекції будуть всі підстави для передачі позовів про тимчасову заборону (зупинення) діяльності до Полтавського окружного адміністративного суду по всіх місцях видалення відходів.

Деталі за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=-cb4jgCI11M