2 лютого – Всесвітній День охорони водно-болотних угідь!

ДЕІ   Лютий 2, 2018   Коментарі Вимкнено до 2 лютого – Всесвітній День охорони водно-болотних угідь!

2 лютого в 1971 року в Іранському місті Рамcар підписано Конвенцію про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином, як середовища існування водоплавних птахів (Рамсарська конвенція). День її підписання було оголошено Всесвітнім днем водно-болотних угідь. Україна приєдналась до Конвенції у жовтні 1996 р..

Беручи до уваги суттєві екологічні функції водно-болотних угідь як регуляторів водного режиму та як таких, що підтримують існування характерної флори й фауни, особливо водоплавних птахів, визнаючи, що водоплавні птахи під час своїх сезонних міграцій можуть перетинати державні кордони й, отже, повинні розглядатись як міжнародний ресурс, будучи впевненими в тому, що збереження водно-болотних угідь та їхньої флори й фауни може бути забезпечене шляхом поєднання далекоглядної національної політики зі скоординованою міжнародною діяльністю – країни світу ратифікували Конвенцію про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовище існування водоплавних птахів.

Мета конвенції – припинити втрати водно-болотних угідь та зберігати існуючі. Кожна сторона Конвенції зобов’язалася сприяти збереженню водно-болотних угідь і водоплавних птахів шляхом створення природних резерватів на водно-болотних угіддях і забезпечувати належний нагляд за ними.

Довідково:  Державна екологічна інспекція у Полтавській області протягом 2017 року здійснила 49 перевірок у сфері охорони земель водного фонду. За результатами яких 4 особи притягнуті до адміністративної відповідальності на  суму 1 тис. 88 грн..