21 березня – Всесвітній день лісів!

ДЕІ   Березень 21, 2018   Коментарі Вимкнено до 21 березня – Всесвітній день лісів!

Починаючи з 1971 року, світова громадськість 21 березня святкує Всесвітній день лісів. Це свято є ще одним добрим приводом нагадати жителям планети про значення лісів для людства, його корисності. Збереження лісу та його багатств стоїть сьогодні в ряду найважливіших екологічних завдань для всіх країн світу. Адже, в останні роки тенденції, пов’язані зі зменшенням лісів на Землі, викликають тривогу у всього міжнародного співтовариства.

Ліси України відіграють важливу роль в економічному та соціальному житті держави. Чи зможемо ми обійтися без лісу? Звісно ж, ні. Ліси – «легені планети», вони відіграють надзвичайно важливу роль в репродукції кисню, а також у збереженні довкілля і оздоровлення населення та виконують водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні та оздоровчі функції. Водночас ліс є джерелом деревини, будівельних матеріалів, сировини для деревообробної, меблевої, целюлозно-паперової та інших галузей промисловості.

З метою збереження лісонасаджень, на території Україні, проводяться природоохоронні акції, наприклад: кампанія WWF (World Wide Fund for Nature – Всесвітній фонд природи) «Подаруй дереву колечко», акція Державного агентства лісових ресурсів «Майбутнє лісу у твоїх руках», акція громадської організації  «Друге життя» «Здай макулатуру – підтримай роздільні суботники», соціально-екологічна акція «Дерева миру» та інші. Державна екологічна інспекція у Полтавській області пропонує всім небайдужим приєднуватися до акцій, таким чином вносити свою частку в благородну справу – у порятунок лісу!

Довідково:  Державна екологічна інспекція у Полтавській області протягом 2017 року здійснила 63 перевірки у сфері охорони  рослинного світу в т. ч. лісів. За результатами яких 189 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності на  суму 36 108 грн., пред’явлено претензій про відшкодування завданих довкіллю збитків на суму  3 139 521 грн,  стягнуто – 1 069 278 грн..